انواع اخذ اقامت

انواع اخذ اقامت

امروزه بسیاری از ایرانیان به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور معتبر و خارجی هستند. اما گرفتن اقامت به منزله مهاجرت دائمی به یک کشور خارجی بوده و نیاز به انتخاب هدف مناسب، آماده سازی شرایط و مدارک و مراحل پیچیده و نسبتاً زمان بر دارد.

به طور کلی، گرفتن اقامت و مهاجرت به خارج از کشور شامل انواع مختلفی می شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

گرفتن اقامت

بنابر جدیدترین آمار بدست آمده، شما می توانید از چند طریق زیر برای گرفتن اقامت یک کشور خارجی اقدام کنید:

 • مهاجرت کاری
 • ویزای کارآفرینی
 • ویزای اسپانسرشیپ
 • روش سرمایه گذاری
 • روش خرید ملک
 • روش تمکن مالی
 • روش تحصیلی

بر طبق تجربه کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی نیلگام، از میان روش های اشاره شده در بالا، روش تحصیلی یک گزینه موقتی مهاجرت بوده و از همان ابتدا برای اخذ اقامت به کار نمی رود. برای همین در فرصتی دیگر به توضیح آن می پردازیم.

اما سایر گزینه های اخذ اقامت به ترتیب اولویت شامل روش مهاجرت کاری، کارآفرینی، خرید ملک و سرمایه گذاری، تمکن مالی و اسپانسرشیپ می شود که به طور خلاصه هر یک از آنها را به شما معرفی می کنیم.

اقامت کانادا

در حال حاضر، انواع خدمات تخصصی گرفتن اقامت کانادا در موسسه مهاجرتی نیلگام ارائه می شود. این روش ها شامل موارد زیر می گردند:

اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری: بنابر قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، شما می توانید با استفاده از روش اسکیل ورکر فدرال (نیروی کار ماهر و متخصص) و یا انواع برنامه های نامزدی استانی، برای گرفتن اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

چه مایل به اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و یا طرح نامزدی استان هایی نظیر ساسکاچوان و یا نیوفاندلند باشید، ملزم به کسب حداقل امتیاز تعیین شده از فاکتورهای ارزیابی مهمی مانند میزان تحصیلات، تمکن مالی، مهارت زبان، سابقه کار، سن، پیشنهاد کاری، مقدار تطبیق پذیری و تخصص و مهارت شغلی هستید.

در صورتی که موفق به کسب امتیاز لازم و دریافت دعوتنامه شوید، می توانید برای اقامت دائم کانادا و کار تمام وقت در بازار کار این کشور درخواست دهید.

گرفتن اقامت از طریق کارآفرینی: اگر دارای سابقه مدیریت و توانایی ارائه یک بیزینس پلن معتبر و اداره یک کسب و کار جدید را در کشور کانادا دارید، می توانید برای گرفتن اقامت کانادا با روش استارت آپ اقدام کنید.

این روش نیز نیازمند کسب حداقل امتیاز در فاکتورهای مهمی نظیر تجربه کاری، میزان دارایی، مقدار سرمایه گذاری، میزان تحصیلات، طرح تجاری، مقدار مالکیت تجاری، وضعیت ایجاد شغل، امکان شراکت، مهارت زبان و موارد دیگر می شود.

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی نیاز به بودجه و تمکن مالی کافی داشته و مناسب تمامی افراد نیست.

اخذ اقامت اسپانسرشیپ: اگر دارای فامیل نزدیک بالای 18 سال و دارای اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا هستید، امکان دریافت دعوتنامه اسپانسرشیپ و گرفتن اقامت دائم کانادا را دارید.

اقامت استرالیا

شما این امکان را دارید تا از طریق خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای گرفتن اقامت کشور استرالیا اقدام کنید.

روش های در دسترس و قابل ارائه برای اخذ اقامت استرالیا شامل ویزای 188 کار و ویزای 189 کارآفرینی و سرمایه گذاری می شود.

اگر مایل به اخذ اقامت از طریق روش کاری در استرالیا هستید، باید از فاکتورهای ارزیابی سن، شغل، سوابق شغلی، مهارت زبان، سوابق تحصیلی و سلامت جسمانی، امتیازات لازم را کسب کرده و در قرعه کشی گرفتن اقامت شرکت کنید.

اما گرفتن اقامت و ویزای استرالیا از طریق روش کارآفرینی سخت تر و پیچیده تر بوده و نیاز به داشتن فاکتورهای زیر دارد:

 • داشتن دعوت نامه معتبر
 • داشتن سابقه مدیریت و مالکیت یک تجارت
 • برخورداری از سرمایه بالای نقدی و غیرنقدی
 • ارائه تعهد برای ایجاد کسب و کار در استرالیا
 • کسب حداقل امتیازهای لازم
 • داشتن حداقل سن 18 و حداکثر 55 سال
 • مهارت زبان
 • مدرک تحصیلی
 • گردش مالی
 • نوآوری تجاری

اقامت اروپا

در بخش خدمات اخذ اقامت اروپای موسسه مهاجرتی نیلگام، می توان به کشورهایی نظیر فرانسه، یونان، جمهوری چک و لهستان اشاره کرد. در حال حاضر،روش های متداول گرفتن اقامت اروپا شامل مهاجرت کاری، خرید ملک، تمکن مالی و سرمایه گذاری می شود.

اعزام نیروی کار به اروپا: شما می توانید با استفاده از خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام، برای گرفتن جاب آفر، ویزای کار و اخذ اقامت کشورهای لهستان و یا جمهوری چک اقدام کنید.

این کشورها نیازمند نیروی کار تمام وقت در مشاغل عمومی نظیر خدمات بسته بندی، نظافت، خدمات ساختمانی و خیاطی هستند و علاوه بر امکان اخذ اقامت، امکان کسب درآمد ارزی مناسب و سفر بدون ویزا به سایر کشورهای حوزه شنگن را فراهم می کنند.

خرید ملک در اروپا: اگر دارای حداقل بودجه 70 تا 250 هزار یورو باشید، می توانید با خرید یک ملک در هر یک از دو کشور یونان و یا فرانسه، از مزایای گرفتن اقامت و زندگی در اروپا برخوردار شوید.

البته تنها خرید ملک برای اخذ اقامت کافی نبوده و نیاز به داشتن یک درآمد ثابت ماهانه از منابع خارجی دارید.روش های گرفتن اقامت تنها محدود به کشورهای اشاره شده در بالا نبوده و شامل کشورهایی همچون ترکیه و یا دومینیکا می شود.

اخذ اقامت

به طور کلی، مقوله مهاجرت، اخذ ویزا و گرفتن اقامت ، موضوعی پیچیده و زمان بر بوده و نیاز به تجربه و صبر و حوصله کافی دارد.

اگر تا به حال برای دریافت ویزا و اخذ اقامت اقدام نکرده اید و از اطلاعات و تجربه کافی برای اخذ اقامت کشورهای معتبر جهان برخوردار نیستید، بهتر است از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای مهاجرت و گرفتن اقامت کشور دلخواه خود استفاده کنید.

خواندن کمتر مشاهده

خدمات ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

اخذ اقامت

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت 

ویزا

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت 

وقت سفارت

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت 

پیکاپ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت 

اقامت کاری با جاب آفر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت 

پذیرش تحصیلی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت