7 راه اقامت در کانادا

مهاجرت به کانادا با این 7 روش

فهرست مطالب

  مهاجرت به کانادا از روش های کاملاً قانونی

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه


   اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید. حتماً می‌خواهید بدانید؛ بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور کدام است. در این مقاله به معرفی بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت. به این صورت شما در انتها به راحتی می‌توانید؛ روش مهاجرت مناسب خود را انتخاب نمایید.

 

مهاجرت به کانادا با استفاده از سیستم اکسپرس اینتری


   اکسپرس اینتری در واقع یک سیستم امتیازدهی محسوب می‌شود که با کسب امتیاز مورد نظر شخص می‌تواند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نماید. این روش یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت در کانادا محسوب می‌شود. اگر نیروی کار ماهری هستید؛ می‌توانید در عرض کمتر از ۶ ماه اقامت دائم کانادا را بگیرید. اگر قصد مهاجرت به کانادا با این روش را دارید؛ پیشنهاد می‌کنم. حتماً با روش‌های زیر آشنا شوید.

  • برنامه مهاجرتی از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP): در این روش شما باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب نمایید. برای پذیرش در کانادا به این روش شما باید از طرف کارفرما یک پیشنهاد شغلی جذاب دریافت نمایید.
  • دریافت اقامت کانادا توسط برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP): این برنامه برای نیروهایی است که از طریق مهارت شغلی می‌خواهند؛ اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. در این روش نیز شما باید حداقل دو سال سابقه‌ی کاری مرتبط به همراه مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی و دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.
  • اخذ اقامت به روش کلاس کار کانادایی (CEC): این روش که مختص کارکنانی است که به مدّت یک سال در کانادا کار کرده اند. اگر چنین نیروهایی قصد ماندن در کانادا را داشته باشند؛ می‌توانند اقامت دائم این کشورها را دریافت کنند.

 

مهاجرت به کانادا با روش سرمایه گذاری


  اگر از سرمایه‌ی مناسبی برخوردار هستید. این روش مناسب شماست. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در کشور کانادا اقامت دائم این کشور را به دست آورید. کشور کانادا به منظور جذب سرمایه و ایجاد اشتغال در کشور خود، طرح‌های بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است. سرمایه‌گذاری در کشور کانادا علاوه بر اخذ اقامت مزایای زیادی را برای سرمایه گذار خواهد داشت. از جمله این مزایا می‌توان به: بهره مندی از اقتصاد آزاد پویا، برخورداری از امکان تحصیل و امکانات سلامت محور اشاره نمود.

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را دارید باید شرایط زیر را دارا باشید:

  • برخورداری از سن بالای ۱۸ سال.
  • عدم سوء پیشینه یا رفتارهایی که قوانین کانادا را نقض می‌کند.
  • با اقامت در شهر کبک کانادا مشکلی نداشته باشد.
  • دارای تمکن مالی و اقتصادی کافی باشد.
  • از نظر قانونی منعی برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا نداشته باشد.

 

اقامت در کانادا از طریق کار


   یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. اقامت از طریق کار می‌باشد که به آن ویزای کار کانادا گفته می‌شود. اگر قصد دریافت مجوز کاری از کانادا را دارید؛ باید از سازمان IRCC یا دفتر صدور ویزای کاری کانادا اقدام نمایید. برای دریافت ویزای کاری کانادا شما باید از سمت کارفرمای کانادایی درخواست استخدام داشته باشید.

اگر قصد دریافت این ویزا را دارید؛ دو راه پیش روی شماست.

1. پیشنهاد یک پروژه‌ی کسب و کار برای تجارت در کبک

2. آموزش یکی از کسب و کارهای کبک

 

دریافت ویزای دائم کانادا از طریق تحصیل


   یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای دریافت ویزای کانادا، اقدام به دریافت ویزا از طریق شغل می‌باشد. برای دریافت این ویزا شما باید حتماً یک تاییدیه از کارفرما برای دریافت ویزای شغلی داشته باشید. اگر کارفرما برای شما درخواست بفرستد. شما می‌توانید برای دریافت این ویزا اقدام نمایید. اگر قصد دریافت ویزای کار را در کانادا دارید؛ می‌توانید به دو روش زیر اقدام کنید.

  • داشتن یک پروژه‌ی کسب و کار برای استخدام و یادگیری
  • آموزش یک مهارت کسب و کار در کبک

 

   البتّه لازم به ذکر است که برخی از مشاغل نیاز به دریافت مجوز کاری از سمت کارفرما ندارند. که این مشاغل عبارتند از: ورزشکاران، بازرسین، روحانیون، ارزیاب ­ها، پژوهشگرها، سخنرانان، مجری‌ها، گزارشگر اخبار و…

 

 

هم چنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از صفر تا صد

 

اقامت کانادا از طریق تحصیل

   یکی از راه‌های بسیار آسان و مناسب برای اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل می‌باشد. دانش آموزانی که در کشور کانادا به تحصیل مشغول می‌باشند. از امکانات پیشرفته‌ی آموزشی و سطح بالای علمی معلّمان و اساتید کانادایی برخوردار می‌شوند. هم چنین اقتصاد فعّال و پویای کانادا به فارغ التحصیلان دانشگاهی این اجازه را می‌دهد که پس از فارغ التحصیلی در شغل مورد نظر خود با درآمد بسیار مناسب استخدام شوند.

   شما برای تحصیل در کانادا نیازمند مجوز تحصیلی در این کشور هستید. این مجوز در حقیقت یک موافقت نامه از سوی کشور کانادا برای تحصیل شما در مدارس یا دانشگاه‌های این کشور است. اما مجوز تحصیلی به تنهایی دلیلی برای پذیرش شما در کشور کانادا نیست.

 

چرا تحصیل در کانادا؟

   جمعیّت دانش آموزان و دانشجویان در کانادا هم به علت مهاجرت تحصیلی و هم افزایش جمعیّت این کشور در حال افزایش است. به این منظور دولت کانادا در صدد بالا بردن کیفیّت آموزش و استفاده از اساتید با تجربه و کارآزموده است. هم چنین در صورت تحصیل در کانادا شما می‌توانید برای تأمین مخارج و هزینه‌های خود در این کشور کار نمایید.

   هم چنین بورسیه‌های تحصیلی متنوّعی از سوی دولت کانادا به دانش آموزان و دانشجویان داده می‌شود. از طرف دیگر دولت کانادا برای نگهداری افرادی که در کانادا به تحصیل پرداخته اند؛ مجوز کار صادر می‌نماید تا این نیروها در خود کشور کانادا به کار مشغول گردند.

 

اقامت در کانادا از طریق ازدواج

اقامت در کانادا از طریق ازدواج


   شما با ازدواج نیز می توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. امّا اگر دولت کانادا تشخیص دهد که شما برای دریافت اقامت دائم این کشور قصد ازدواج با فرد کانادایی را شما را مجرم شناسایی می کند. همسر شما باید تمکن مالی حمایت از شما به مدّت حداقل سه سال را اثبات نماید.

 

اقامت اسپانسر شیپ در کانادا


   برای استفاده از این ویزا باید یکی از اعضای خانواده‌ی شما مقیم دائم کانادا باشد. در این ویزا فرد مقیم که باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. یکی از اعضای خانواده خود مانند برادر یا خواهر، برادر زاده یا خواهر زاده یا نوه را در صورتی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشد و مجرد است؛ تحت حمایت قرار دهد.

 

اقامت از طرق پناهندگی


در این روش اقامت دولت کانادا از شهروندانی دیگر کشورها که شرایط نامطلوب زندگی دارند، حمایت می‌کند. افرادی که از طریق پناهندگی به کانادا مهاجرت می‌کنند. حق کار از طریق دریافت مجوز کاری، زندگی، تحصیل و برخورداری از خدمات سلامت و پزشکی را خواهند داشت.

 

جمع بندی کلی: اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارید. می‌توانید از طریق روش‌هایی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، پناهندگی، اسپانسر شیپ، ازدواج، سرمایه‌گذاری و اکسپرس اینتری اقدام نمایید. کشور کانادا یکی از کشور‌های بسیار پیشرفته است و برای دریافت کنندگان اقامت این کشور مزایای بسیاری را در اختیار قرار می‌دهد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.
دیدگاه و نظر کاربران

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *